Befektetési tanácsok

Most vegyen aranyat!

Nagyon nehéz konkrét ajánlatokat adni: megmondani, hogy mikor vegyünk eurót, aranyat, OTP-t bármit. Nem is szoktam ezt általában felvállalni – mivel én sem látok a jövőbe. De vannak olyan árszintek, amikor az ember megkockáztatja, hogy vételi ajánlatot adjon.

arany_logoMi történik az arannyal?

2011.júliusában érte el az arany mindenkori árcsúcsát 1900 USD-os árszintnél. Ez a 2008-ban kezdődött hihetetlen áremelkedés a válságnak volt köszönhető: sok befektető kereste a biztonságot, vagyona számára azt a “kikötőt”, ahol a vihart a legjobban túl lehet élni.

A vihar elcsitult, a tőzsdék soha nem látott történelmi csúcsokat döntenek, egyre többen hiszik el, hogy elfelejthetjük a válságot, jöhet ismét a növekedés, a magas hozamok korszaka.

Arról, hogy a válságot elfelejthetjük-e és jön a várt és sokáig tartó gazdasági növekedés, most nem írnék – ez egy külön téma. Most maradjunk az aranynál.

Látnunk kell, hogy az arany másképpen viselkedik, mint a tőzsdei részvények, indexek. Az arany ára nem tud akármeddig esni, mert itt olyan nemesfém áll az ármozgások hátterében, amelynek a kitermelési költségei folyamatosan emelkednek és ha egy bánya már nem tud nyereséggel működni, akkor időlegesen leállítják a termelését. Ha sok bánya áll le, akkor nő a kereslet és az árnak el kell indulnia felfelé.

Az arany kitermelési költségéről külön cikkben írtam, most ezzel részletesebben nem foglalkoznék, de egyértelműen látszik, hogy a bányák kitermelési költségeire még a finomítói költségek, a szállítás, stb. “rájön”, így általánosságban azt mondhatjuk, hogy 1200 USD-nál van az az árszint, ami alá csak érzelmi hullámok vihetik az árat – rövidebb időre.

Tehát a mostani 1210-15 USD körüli arany árszint elgondolkoztató. Itt már érdemes vásárolni.

Milyen formában vegyük meg az aranyat?

Az arany befektetési döntés sokrétű, nem csak azt kell eldöntenünk, hogy mikor vegyünk aranyat, hanem azt sem árt látnunk, hogy ennek sok formája van. Válasszuk azt a terméket, amelyik egyéni elképzelésünknek, futamidő-összeg-kockázat vonatkozásában elképzeléseinknek és ismereteinknek a legjobban megfelel:

– Fizikai aranyrudak, érmék

– Arany emlékérmék, régi aranypénzek

– Arany ékszerek

– Certifikátok

– Aranyszámla

– Arany bánya társaságok részvényei

– Tőzsdei Derivatív arany termékek

– OTC aranypiac

– Arany tőzsdék, árutőzsdék (arany kereskedés)

– ETF-ek, certifikátok

Befektetési tanácsadás, külföldi befektetés, portfólió és arany. Tőzsde és forex.És a kockázatokról….

A dollár további erősödése és a FED jövő év elején kezdődő kamatemelése azért okozhat még meglepetést és hosszabb idejű stagnálást az arany piacán. Ezért fokozatosan érdemes vásárolni és nem egyszeri alkalommal. Erre jó termék az aranyszámla.

Ne döntsön elhamarkodottan, keressen meg és kérjen tanácsot.

Befektetési tanács, ami nem csak aranyról szól: Kérjen tanácsot és arany vásárlásra ajánlatot! >>>

Kapcsolatfelvétel

dr.Tatár Attila
0620/462-8850
info@bankweb.hu (adja meg a levélben a telefonszámát is)

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!