Befektetési tanácsok

Lakás vásárlás árverési licit során

Hat éve figyelem a budapesti lakáspiacot és segítek a befektetni vágyóknak a megfelelő ingatlan kiválasztásában. Most egy új lehetőséget szeretnék bemutatni.

Bizonyára én az optimisták közé tartozom, amikor azt mondom, hogy a budapesti lakáspiacon még 2-3 jó év várható, amikor átlagosan évi 5%-os áremelkedés azért még elérhető. Természetesen ehhez jól kell megválasztani a befektetési célú lakást. De a jelenlegi bérleti díjak mellett is 5-7%/év hozam mindenképpen elérhető az ilyen típusú befektetésekkel, ami a mostani átlagos hozamszinten nézve nagyon jónak minősíthető.

Azonban az élet nem áll meg, új lehetőségeket kell felkutatni. Lassan telítődik a piac, szóval valamilyen új lehetőség felé kell elmozdulni.

Vegyünk lakás piaci ár alatt

Tele van az internet olyan hirdetésekkel, amelyekben kb. féláron érhetőek el egész jó lakások – azonban hamar kiderül, hogy követelésvásárlásról van szó. Mivel ez a cikk nem erről szól, így engedjék meg, hogy erről a kockázatosabb piaci lehetőségről most ne írjak, de ha valakit érdekel, akkor keressen meg és elmondom az észrevételeimet.

Van egy ennél kevésbé kockázatos lehetőség is, ami azért más, mint a piaci feltételű ingatlan vásárlás, de a kockázatok feltárhatóak, kezelhetőek, ezért itt én is látok komoly üzleti lehetőségeket: ez a szegmens a végrehajtási árverések keretében történő vásárlás.

Az árverés korábban is jó lehetőség volt, de hallottam olyan történeteket, hogy nagy darab emberek álltak mögénk, ha bizonyos ingatlanra licitálni mertünk volna és meggyőztek, hogy ne emeljük fel a kezünket. Hát most online árverési rendszer van, ami lényegesen kevesebb “mahinációra” ad lehetőséget.

Az árverezési oldal itt található: arveres.mbvk.hu

Szokás szerint óvatosságra intenék mindenkit. Látszólag egyszerű a rendszer használata, egy gyors regisztráció, végrehajtónál történő kis összeg befizetése (6.000 Ft) és máris licitálhatunk.

Nézelődni már regisztráció nélkül is lehet, érdemes a végrehajtási törvényt előbb elolvasni, megismerkedni a jogi kifejezésekkel, az ingatlanhoz jutás teljes folyamatával, kockázatával és csak aztán licitálni!! A rendszerben szerencsére egész jó a kereső, használjuk bátran, rengeteg időt lehet vele megtakarítani, ha már belejövünk a használatába. (Nem hátrány, ha tudjuk, hogy hol és milyen ingatlanokat keresünk. :))

Vannak kockázatok

Sok ügyfelem van, aki már a piaci, tehermentes, tényleg egyszerű jogügylettel megszerezhető lakás vásárlásában is lát kockázatot, nem beszélve a lakás kiadásáról. Kétségtelenül többnyire valós ezeknek a kockázatoknak a léte, azonban én azt szoktam mondani, hogy addig nincs baj, amíg ezek a kockázatok kézben tarthatóak, fel lehet rájuk készülni, és még “b” terv is van. :)

Ismerjük meg az árverés keretében történő ingatlanszerzés kockázatait is, kétségtelenül itt kissé nagyobb a kockázat, de az elérhető nyereség is. A legnagyobb kockázat talán az, hogy többnyire nem jutunk be a lakásba, tehát a környék, a ház és a lakás külső megtekintése alapján kell dönteni.

Mindenképpen azt javaslom, hogy ha nem értik a törvény szövegét, nem látják át a folyamatot, akkor egyedül ne vágjanak bele, kérjenek szakértői segítséget. Továbbá beköltözhető és tehermentes lakásokat, garázst vásároljanak, és ne feledjék: az ingatlan vásárlások általános szabályai itt is érvényesek, tehát például nagyon rossz környéken, nagyon rossz lakást ne vegyenek meg, csak azért, mert nincs licitverseny és olcsó!!! Azt is látnunk kell, hogy a piaci ár 20-40% körül történik a legtöbb árverési ügylet, tehát a kockázatokat mérlegelve azért nem annyira egetverőek a hozamok, sok munkát kell befektetni egy kicsit is jobb eredmény elérése érdekében.

A cikk folytatása: vegyünk pár példát >>>

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!