Befektetési tanácsok

Segítünk a befektetési döntés meghozatalában

A világ eléggé “érdekes” (vagy veszélyes?) hely lett az utóbbi években. Soha nem látott mennyiségű befektetési célú pénz keresi a helyét, a világ összes kötvényének durván 25%-a negatív kamatozású, a tőzsdék olyan emelkedést mutatnak, ami még talán sosem volt, miközben ezzel egy időben az arany, mint menedék iránti kereslet és így az ára is az egekben van. De minden “eszközosztályba” ömlik a pénz, az ingatlanok ára is csúcsokat dönt mindenfelé.

Idehaza a bankoknak nem kell “forrás”, fuldokolnak a pénzben, inkább hitelezni szeretnének. Az Állam adómentesen, a piaci árakra ráígérve olyan állampapírt bocsátott ki, amely romokba döntheti a “befektetési piacokat” – ha az emberek továbbra is gondolkozás nélkül vásárolják. Az államnak (nekünk?) nem gond a magasabb kamat kifizetése…. A hazai tőzsde forgalma az új részvények és erőfeszítések ellenére is alacsony, ide nem kellene pénz rakni – de akkor hova?

Hova fektessem a pénzem?

Erre a kérdésre egyre nehezebb a válasz és egyre inkább személyre szabott, egyedi megoldásokra van szükség. Én nem fogom megmondani a “tuti üdvözítő megoldást”, de van egy partnerem, aki 25 éve a hazai befektetési piac legmegbízhatóbb, szakmailag magasan képzett csapata és minden ügyfelemmel egyedi, széles körű igényfelmérést követő tanácsadást vállalnak.

Azoknak is igyekszünk segíteni, akiknek 6 MFt alatti befektetési összegük van, de ez feletti befektetés esetén mindenképpen érdemes legalább meghallgatni a véleményüket.

Csak egy gyors felsorolás, hogy milyen “élethelyzetekre” adódhat segítségükkel megoldás:

  • vállalkozásból történő tulajdonosi “pénzkivonás”
  • külföldi, alacsony adózású, de törvényes és biztonságos pénzkezelés
  • nyugdíjcélú megtakarítások a klasszikus megoldások mellett
  • személyre szabott befektetési portfólió készítés
  • különböző külföldi befektetési lehetőségek, pénzpiacok megoldásainak megismertetése

Tovább a teljes cikkhez>>>

Melyik állampapírt a jobb?

 

Az emberek sajnos könnyen befolyásolhatóak, divatkövetők és nem szeretnek gondolkozni. Tudom, hogy ez ígyx túl általános és nem is biztos, hogy igaz, de álljon itt egy példa.

Az állampapírokról lesz szó. Mindenki gondolkozás nélkül vásárolja az Állampapír Pluszt az alábbi feltételekkel:

A kamat mértéke:

  • az első félévben évi 3,5%
  • a második félévben évi 4,0%
  • 2. évben évi 4,5%
  • 3. évben évi 5,0%
  • 4. évben évi 5,5%
  • 5. évben évi 6,0%

A lejáratkor elérhető maximális hozam mértéke (egységesített értékpapír hozam mutató – EHM): 4,95 %.

Pedig szerintem a Prémium Állampapír jobb.

Ha most nézem a kínálatot, akkor pl. a PMÁP -2023/K jobb választás. Ennek a kamata 4,1%-ról indul és a következő két évben az előző évi KSH infláció+1% lesz a kamat.

Tovább a teljes cikkhez >>>

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!