Befektetési tanácsok

Hogyan éljük túl a járványt?

 

Utálom az összeesküvés elméleteket, de az alábbi írás mégis egy kicsit hasonlítani fog ezekre az írásokra. Reggel vagyok kreatív és ma arra ébredtem, hogy közel két hónap karantén-járvány-válság helyzet csúnya dolgokat hoz ki belőlem, de egy blogger már csak olyan, hogy ezt le is írja.

Egy olyan járványról van szó, amely a hosszú lappangási ideje miatt úgy fertőz, hogy az ember nem is tudja, hogy átadja, ezért fegyelmezetlenül mászkál mindenhova. Nem hevernek hullák az utcán, a többség lazán meggyógyul belőle – így nehéz fegyelmet elvárni a legtöbb embertől. Tehát valóban csak lassítani lehet, de a védőoltásig ez velünk fog maradni. A lassítással viszont az a baj, hogy beledöglenek a kisemberek.

A média és a politika nagyon otthon érzi magát ezen az új terepen, ez a két terület végül biztosan jól fog kijönni az egészből. A fenti gondolatmenetből egyenesen következik, hogy azok az országok, ahol a karantén jól működik ugyan olyan mértékű járványon fognak átesni, csak lassúbb lesz a lefolyása és nagyobbak a gazdasági károk. Nálunk a karantén nem működik, kisebb visszafogottságot követően az utcák tele vannak, a tömegközlekedés helyett autózunk, kerékpározunk, de aki csak teheti, mert van munkája, az dolgozik. Este a fiatalok összejönnek a parkokba, a kocsmák kiadják a piát, amit az utcán iszunk meg ácsorogva, beszélgetve. A vidékről ingázó építőipari munkások is itt dolgoznak maszk nélkül a környéken több építkezésen is.

Mivel kevés tesztet végeztünk, a megbetegedések számáról alig sejtünk valamit, így szerintem rengetegen áteshettek rajta kisebb tünetekkel. Tehát az idősek védelme fontos, de a gazdaságot újra kell indítani, mert sokkal többen szenvednek a munkanélküliségtől, a vállalkozásuk csődjétől, a tartalékaik felélésétől, mint a járványtól. A karantén szabályok, a segítő gazdasági intézkedések átrendezik az életünket. Ahogyan az lenni szokott: lesznek nyertesek és vesztesek.

A 2008-as válságot követően a gazdagok még gazdagabbak lettek, a kisemberek még több hitelt vettek fel, az államok (mi) még jobban eladósodtak. Most sem lesz ez másképpen. 

Tovább a teljes cikkhez >>>

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!