Befektetési tanácsok

Mibe fektessek 2017-ben?

A korábbi évekhez hasonlóan most is segítek a befektetési döntésének meghozatalában. Végre egy jobb időszak jön, de az inflációra fel kell készülnünk! Sokkal rövidebb elemzést készítek, mint a korábbi években tettem, akit a részletek érdekelnek, az jöjjön el a Befektetői Iskola előadásaira – ezeket ezért találtam ki. A világgazdaságban némi élénkülés A 2008-as válságot nehezen… Tovább »

Jövedelmi különbségek, szűkülő középosztály

Csaknem fél évszázadon át folyamatosan zsugorodott az Amerika erős gerincét alkotó középosztály. Az elnökválasztási kampányban a jelöltek a középosztály aggodalmait igyekeznek megfogalmazni, miközben a magas jövedelműek éppen pénzügyi erejüknél fogva hatásosan tudják befolyásolni a politikusok ígéreteit és tetteit. A washingtoni Pew Research Center most decemberben publikálta új tanulmányát, amely kimutatja, hogy az alacsonyabb és a… Tovább »

Befektetés a brókerbotrány után….

Talán korai a brókerbotrány után befektetési terméket ajánlani – még túl sok az érzelem és kevés a racionális megfontolás. De azért belevágok. A pénzpiacok iránti bizalomvesztés már a válság kapcsán elkezdődött és mára a helyzet tarthatatlanná vált. Ha még emlékeznek rá, a válság egyik közvetlen kiváltó oka az volt, hogy a mohó pénzügyi intézmények olyan termékeket… Tovább »

Befektetés budapesti lakásba

Befektetés budapesti lakásba A pénzpiaci termékek mellett egyre inkább érdemes odafigyelni a közvetlen lakás befektetési lehetőségekre. Mivel negatív reálkamat várható, a biztonságos termékek hozama 2-3%-ra csökken és általában véve is egyre nehezebb jó befektetési terméket találni.  A lakáspiac lassan tér magához A hazai lakáspiac olyan mértékben leállt, hogy csak nagyon lassan képes magához térni, az első… Tovább »

Év végi előzetes befektetőknek

Nem kell mindig valami eget rengető nagy dologról írni, vannak szürke hétköznapok, egyhangú, egyforma, szinte eseménytelen időszakok. Ilyenkor egy kis összegzést készít az ember….. Még korai lenne egy éves értékelést készíteni, de nincs itt az ideje egy jövő évi előrejelzésnek sem – mindkettőt meg fogom tenni, ha összeáll bennem elegendő információ. De egy kis előzetest… Tovább »

Menő befektetések: növeljük a kockázatvállalást?

Az elmúlt év a nagy felismerés korszaka volt: rá kellett mindenkinek jönnie arra, hogy a hozamok esésével és a banki költségek emelkedésével új korszak nyílt a befektetések világában. Szokás szerint azok jártak jól, akik ezt időben felismerték és alkalmazkodtak a változásokhoz. Természetesen a tömegek csak a betétjük lejáratakor szembesültek a problémákkal – a legrosszabb az,… Tovább »

Melyik állampapírt válasszam?

Egyre több ügyfelem kérdezi, hogy ugye az állampapír az egyetlen biztonságos, jó hozamú lehetőség manapság? És ha igen, akkor  melyiket vegye meg a Bónuszt vagy a Prémiumot? Miért jó befektetés az állampapír? Talán szokatlan megközelítés, de nem árt, ha “külföldi befektetőként” nézzünk a magyar állampapírokra. A külföldiek – főleg nagy alapok, vagyonkezelők és nem közvetlenül… Tovább »

Befektetők és a bizonytalan környezet

A tudatos befektetők számára semmi (még a magas hozam) sem lehet olyan fontos, mint a befektetési környezet kiszámíthatósága. Mit tehetünk, ha éppen ezzel van a baj? Egy befektetési portfólió minimum 3-5 évre készül, tehát ideális környezetben legalább erre az időtávra tudnunk kell, hogy az adózási feltételek, az infláció, a várható kamatszint, az országkockázat, a törvényi… Tovább »

Befektetés: nem akarunk hosszú futamidőt

Elkényelmesedtünk. Amikor a maximum egy éves betéti akciókhoz szokva elértünk egy elfogadható hozamot, akkor érthetően nehéz most a 3-5 éves futamidőt megérteni. Magas hozamot szeretnénk, biztonságot és rövid futamidőt. Mi a megoldás?   Minden megváltozott a befektetéseknél, észre kell vennünk, hogy rutinból már nem tudjuk a pénzünket jól forgatni. Volt egy legalább  7 éve tartó válság,… Tovább »

Jó helyre megy a befektetői tőke a bankbetétekből?

Évek óta folyamatosan csökken a bankbetétben lévő lakossági megtakarítások volumene, márciusban már csak 173 milliárd forinttal volt több pénzünk bankbetétben, mint értékpapírokban.  Hatalmas átrendeződésen mennek át a lakossági megtakarítások. Az MNB friss adatai szerint március végén 6575,2 milliárd forintnyi értékpapírt tartottak a háztartások, miközben ugyanekkor 6748,2 milliárd forintjuk volt bankbetétekben. A lakosság csak az első negyedévben több… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!