Befektetési tanácsok

Mi lesz veled, ha sokáig élsz?

  Nyugdíj célú megtakarítás nélkül márpedig elég nagyfokú naivság belegondolni egy hosszú, elviselhető öregkorba. Lassan 20 éve hallgatom az ügyfelektől a kifogásokat, magyarázatokat:1. Úgysem érem meg.2. Ki tud tervezni ilyen hosszú időre?3. Miért ne kapnék nyugdíjat? 40 évet ledolgoztam, az jár, azt mindenki megkapja.4. Hát majd dolgozni fogok még, amíg birok.5. Ugyan már, miből?6. Úgysem értem ezt az… Tovább »

Bepillantás a jövőbe – új könyv!

Elkészült az új könyvem. Évek óta tartom a Befektetési Iskola előadásait, ezek az előadások mindig elgondolkoztattak és egyre jobban formálódott a véleményem: mi várhat ránk a jövőben? Sokat dolgoztam ezen a könyvön, ha végig gondolom, akkor húsz év minden munkája, tapasztalata hozzá tett valamit. Természetesen végleges, letisztult válaszokat nem fog kapni az olvasó, azonban a… Tovább »

Jövedelmi különbségek, szűkülő középosztály

Csaknem fél évszázadon át folyamatosan zsugorodott az Amerika erős gerincét alkotó középosztály. Az elnökválasztási kampányban a jelöltek a középosztály aggodalmait igyekeznek megfogalmazni, miközben a magas jövedelműek éppen pénzügyi erejüknél fogva hatásosan tudják befolyásolni a politikusok ígéreteit és tetteit. A washingtoni Pew Research Center most decemberben publikálta új tanulmányát, amely kimutatja, hogy az alacsonyabb és a… Tovább »

Elkeserítő pénzügyi tudatlanság

Rossz látni, hogy az emberek még a saját kárukon sem képesek tanulni, ugyan azokat a hibákat követik el a pénzügyeik intézésénél. Pedig az okos ember más kárán tanul…. A brókerbotrányok, pénzügyi csalások, a valóban előnytelen és első látásra sem vonzó banki termékek hatására egyre többen jutnak leegyszerűsített és téves következtetésekre. Ahelyett, hogy megtanulnák végre a… Tovább »

Befektetés a brókerbotrány után….

Talán korai a brókerbotrány után befektetési terméket ajánlani – még túl sok az érzelem és kevés a racionális megfontolás. De azért belevágok. A pénzpiacok iránti bizalomvesztés már a válság kapcsán elkezdődött és mára a helyzet tarthatatlanná vált. Ha még emlékeznek rá, a válság egyik közvetlen kiváltó oka az volt, hogy a mohó pénzügyi intézmények olyan termékeket… Tovább »

Mi az oka a forint erősödésének?

Mikor indul a FED kamatemelés? Az MNB a történet másik “végén” tart, ismét kamatvágásba kezdett. Ezeknek a hatásoknak inkább gyengíteniük kellene a forintot, míg az EKB kötvényvásárlási programja inkább erősítő hatású. Hova várható a forint árfolyama rövid és hosszabb távon? Az MNB új kamatcsökkentési ciklusának bejelentése inkább a forint gyengülésével kellett volna hogy járjon, hiszen a… Tovább »

Év végi előzetes befektetőknek

Nem kell mindig valami eget rengető nagy dologról írni, vannak szürke hétköznapok, egyhangú, egyforma, szinte eseménytelen időszakok. Ilyenkor egy kis összegzést készít az ember….. Még korai lenne egy éves értékelést készíteni, de nincs itt az ideje egy jövő évi előrejelzésnek sem – mindkettőt meg fogom tenni, ha összeáll bennem elegendő információ. De egy kis előzetest… Tovább »

Befektetők és a bizonytalan környezet

A tudatos befektetők számára semmi (még a magas hozam) sem lehet olyan fontos, mint a befektetési környezet kiszámíthatósága. Mit tehetünk, ha éppen ezzel van a baj? Egy befektetési portfólió minimum 3-5 évre készül, tehát ideális környezetben legalább erre az időtávra tudnunk kell, hogy az adózási feltételek, az infláció, a várható kamatszint, az országkockázat, a törvényi… Tovább »

Befektetés: nem akarunk hosszú futamidőt

Elkényelmesedtünk. Amikor a maximum egy éves betéti akciókhoz szokva elértünk egy elfogadható hozamot, akkor érthetően nehéz most a 3-5 éves futamidőt megérteni. Magas hozamot szeretnénk, biztonságot és rövid futamidőt. Mi a megoldás?   Minden megváltozott a befektetéseknél, észre kell vennünk, hogy rutinból már nem tudjuk a pénzünket jól forgatni. Volt egy legalább  7 éve tartó válság,… Tovább »

Keresi a tőke a biztonságot

Nem indult különösebben jól az idei év, egyre több jele van a kockázat növekedésének és ilyenkor a tőke átáramlik a biztonságosabb termékekbe. Melyek ezek a termékek és valóban indokolt a “menekülés” a kockázatos termékekből? Milyen kockázatokra érzékenyek jelenleg a befektetők? A tavalyi év végén az amerikai QE program leállása (a Tapering) vonzotta a befektetők figyelmét,… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!