Amennyiben létezne olyan, hogy legjobb befektetés, akkor valahogyan így nézne ki:
– Bármikor kivehető belőle a pénz
– A tőke és a teljes hozam is garantált, minden körülmények között kifizetik
– Természetesen átlagon felüli a hozam (minimum évi 30%)
Azt javaslom, hogy ha véletlenül találkozik ilyen befektetési termékkel, akkor kezdjen el gyanakodni, hogy valamit nem mondtak el, be akarják csapni, mert ilyen befektetés nem létezhet. Azért nem, mert ellent mond a pénzpiacok alapvető törvényszerűségeinek.
Tanulni, tanulni, tanulni….
Ne bízza a befektetéseit senki másra, tanulja meg a pénzügyi világ törvényeit alkalmazni, nem olyan bonyolult ez és a “józan paraszti ész” használatával érthetőnek kell lennie minden befektetésnek, különben ne válassza!
Két könyvemben találja meg a legfontosabb szabályokat, vegye a fáradtságot és olvassa el. Még érdekesnek is fogja találni:
– Hogyan válhatok befektetővé?
A tudás téglái egymásra épülnek, kezdje az alapoknál és el fog jutni a kockázatos, bonyolultabb befektetések megismeréséig. Nem biztos, hogy fog tudni opciós, derivatív ügyleteket kötni, de képes lesz a kockázatuk felmérésére, a befektetési folyamat irányítására.
Milyen befektetést válasszak?
Egy jó befektetés során figyelembe veszi az életkorából és pénzügyi ismereteiből adódó lehetőségeket és a rendelkezésre álló termékeknél befektetési portfóliót alakít ki.
Mire kell egy befektetési döntésnél odafigyelni?
Az a legfontosabb, hogy ne döntsön azonnal, mindig legyen ideje érzelem mentesen, az összes feltételt és körülményt mérlegelni, átgondolni. Vegyük sorra a legfontosabb kérdéseket:
- Csak olyan terméket válasszon, amelynél megértette és leellenőrizte az összes feltételt.
- Felmérte a kockázatokat és számszerűsíteni is tudta azokat, látja, hogy milyen módon kezelhetőek a kockázatok.
- Ugyan így mérhetőnek kell lennie a hozamnak is és a hozam-kockázat aránya kedvező: nem vállalunk ismeretlen kockázatot alacsony hozam mellett.
- A futamidő és az elszámolás, pénzügyi folyamatok megfelelőek.
- Gondolt az adóoptimalizálásra és a nyugdíj célra is.
Befektetési portfólió
Egy biztos: a jó befektetés több termékből áll, amelyeket tudatos kockázatkezeléssel és a személyiségünknek, terveinknek, tudásunknak megfelelően választunk ki. A befektetés kezelése és a tanulás egy folyamat, nem egyszeri dolog, hiszen mi is és a termékek, a környezet is folyamatosan változik. Gondolkozzunk befektetési portfólióban. A pénz nagy részét biztonságos termékbe helyezzük és csak kisebb összeggel vállaljunk kézben tartható, ellenőrizhető kockázatot. Ha segítségére tudok lenni a fentieknek megfelelő termékek kiválasztásában, akkor keressen meg.